Football Camp w Lublinie

Football Camp w Lublinie

Na przełomie lipca i sierpnia na boisku szkolnym SP nr 27 przy ul. Kresowej 1 odbyły się warsztaty Tennis Camp (19, 20, 23 i 24 lipca) i Football Camp (30, 31 lipca oraz 1 i 2 sierpnia) organizowane przez Fundację Kotwica. Kilkadziesiąt dzieci uczestniczyło w profesjonalnych treningach prowadzonych przez trenerów z Irlandii Północnej. Czas intensywnych ćwiczeń sportowych przeplatany był chwilą refleksji nad ponadczasowymi prawdami biblijnymi. Wspaniale było widzieć, jak dzieci rozwijają się zarówno fizycznie, jak i duchowo.

Można było poznać wielu ciekawych, pełnych pasji ludzi, którzy żyją wg biblijnej zasady: ”Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”. Kontakt z Irlandczykami zaowocował nie tylko nowymi relacjami, ale też motywacją do szlifowania umiejętności językowych.

Na zakończenie warsztatów piłkarskich każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i medal. Wyróżniający się młodzi piłkarze zostali uhonorowani statuetkami.

Wszyscy mamy nadzieję, że na kolejnych półkoloniach będziemy mogli znów się spotkać, nawiązywać wartościowe relacje i kontynuować rozwijanie umiejętności sportowych.

A więc……….. Do zobaczenia.

Edyta Papierz