Football Camp URSZULIN

Chcę Wam coś powiedzieć 😉 Po raz kolejny miałem okazję zaprosić do Urszulina (czyli do gminy, w której mieszkam i prowadzę wraz z rodziną Agroturystyka Polesie – Poleski Park Narodowy) grupę trenerów i animatorów sportu ⚽⚽⚽ z Irlandii Północnej wraz z wolontariuszami Fundacji Kotwica. Po raz kolejny mogłem poświęcić trochę swojego czasu dla innych. Po raz kolejny zrozumiałem, jaką frajdę daje robienie czegoś z potrzeby serca.

👉 W dniach 26-28 lipca 2018 r. w Urszulinie wspólnymi siłami zorganizowaliśmy kolejne warsztaty piłkarskie ⚽⚽⚽ dla dzieci (chłopców i dziewczynek) w wieku 9-14 lat, w których tym razem wzięło udział kilkudziesięciu uczestników. Podczas trzech dni intensywnych treningów dzieci miały okazję szlifować swoje umiejętności piłkarskie, a przy tym dobrze się bawić. Uczestnicy ćwiczyli w sześciu kilkuosobowych grupach. Każdego dnia odbywały się różnorodne zajęcia sportowe, lekcje z dobrym chrześcijańskim przesłaniem, quizy, a także mecze. Ostatniego dnia przeprowadzone zostały mistrzostwa, a mecz finałowy, wygrany po rzutach karnych przez drużynę zielonych (mój team!), poprzedziła rywalizacja Polska (rodzice dzieci) – Irlandia Północna (trenerzy i animatorzy) zakończona wynikiem 0:1. To był bardzo dobry czas!

👉 Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale 🥇i dyplomy, ale także bilety (dla siebie i dla rodziców) na mecz Górnik Łęczna – Skra Częstochowa, smycze LW Bogdanka oraz zdjęcia z autografami piłkarzy Legii Warszawa i Lecha Poznań 😍. W sobotni wieczór wszyscy razem kibicowaliśmy Górnikowi Łęczna, który ostatecznie wygrał ze Skrą Częstochowa 2:1. ⚽

👉 Bardzo dziękuję za zaangażowanie i wsparcie ❤️ Dyrektorowi Zespołu Szkół w Urszulinie Sylwester Adamski, Fundacja Kotwica, klubom Górnik Łęczna, Legia Warszawa i Lech Poznań, Figaro – Agencja Reklamowa oraz LW Bogdanka. Dziękuję wszystkim trenerom, wolontariuszom, uczestnikom i rodzicom za wspólny czas. ❤️ Mam wielką nadzieję na kolejne takie oraz podobne spotkania i w tajemnicy Wam zdradzę, że postaram się, żeby to nie było moje ostatnie słowo w temacie piłki nożnej w Urszulinie. ⚽⚽⚽

Grzegorz Gołoś