Pokochaj siebie – II Konferencja dla kobiet

Pokochaj siebie – II Konferencja dla kobiet

A najważniejsza jest miłość

My kobiety jesteśmy nauczone by się poświęcać, stawiać swoje potrzeby na ostatnim miejscu. Zawsze ktoś lub coś jest ważniejsze od nas. Z czasem wydaje się nam, że nasza wartość maleje a co za tym idzie przestajemy kochać najważniejszą osobę w naszym życiu – siebie.

Podczas ostatniej konferencji dla kobiet, na której główną mówczynią była niezwykle charyzmatyczna Agata Strzyżewska, rozmawiałyśmy o miłości. Jednak nie takiej z ogromną ilością emocji i motylkami w brzuchu, lecz rozważałyśmy w jaki sposób pokochać siebie. Nie idealne kobiety z kolorowych magazynów, lecz kobietę, która codziennie patrzy na nas z lustra. Jest silna, wyjątkowa, niepowtarzalna a jednocześnie przez nas niedoceniona, Zastanawiałyśmy się, dlaczego tak się dzieje. Dlaczego w swoich oczach znaczymy tak mało?

Krok po kroku odkrywałyśmy swoją tożsamość w Bogu, który przecież sam nas zaplanował i stworzył. Czyż już samo to nie powinno być powodem do dumy? Na przykładzie biblijnego Dawida uczyłyśmy się, że wygląd nie jest wyznacznikiem naszej wartości. Tym bardziej Bóg nie ocenia człowieka według wyglądu, lecz w każdym widzi wiele możliwości. A wszystko zależy od nas samych, czy odważymy się pokochać siebie. Sami widzicie, że miłość jest najważniejsza.