Steampunkowe warsztaty dla kobiet

Steampunkowe warsztaty dla kobiet

Zapraszamy na kolejne spotkanie warsztatowe dla kobiet. Podczas warsztatu wykonasz samodzielnie niepowtarzalny i wyjątkowy steampunkowy obrazek techniką mix-media. Na pierwszym planie sówka, tryby, zębatki jak i naturalne dodatki szyszki, patyczki itp…. Pobawimy się masą plastyczną samoutwardzalną, farbą i woskami. Sama stworzysz bardzo oryginalną i unikatową ozdobę.

Termin: 19.06 od 11:00 -14:00
Lokalizacja: ul. Fabryczna 11, Lublin

Ilość miejsc ograniczona.
Konieczna rejestracja https://forms.gle/EJiX26m43eFTCfxe7


WSTĘP WOLNY

Projekt skierowany jest do kobiet z dzielnicy Za Cukrownią.


Styl steampunk przewija się w wielu różnych dziedzinach kultury, takich jak literatura, moda, wystrój wnętrz, design. Jego charakterystyczną cechą jest odwoływanie się do przeszłości, a konkretnie do jednego wyrazistego etapu XIX w. Czyli do epoki wiktoriańskiej i napędu parowego, którego wynalezienie silnie odbiło się na życiu i obyczajach tamtej ery.

Wizualnie steampunk odwołuje się do elementów mechanicznych: zębatek, śrub, drutów, przekładni, kominów, rur, żarówek, pokręteł i kotłów parowych, oraz materiałów takich jak metal, skóra, szkło i drewno. Kolorystyka jest stonowana i nawiązuje do naturalnych kolorów tych przedmiotów. Zatem mamy tu głównie odcienie brązu, beżu, rdzy, czerń smaru, połysk metalu, granat.