Podsumowanie roku 2018

Ludzka natura tak jest skonstruowana, że koniec skłania nas do podsumowań. Nie zawsze oglądanie się za siebie jest stratą czasu i rozdrapywaniem ran. Taki coroczny bilans może także być doskonałą motywacją do działania. Przecież nic tak nie podnosi na duchu jak uświadomienie czego już dokonaliśmy. Dlatego też warto czasem zatrzymać się i docenić dobre chwile.

No to zaczynamy.

Jaki był dla nas rok 2018? Dla nas to czas pełen wyzwań. Być może takie stwierdzenie jest trochę oklepane, więc przejdźmy do szczegółów.

Blisko 400 dzieci wzięło udział w warsztatach sportowych w trzech różnych miejscowościach: Lublin, Urszulin, Sandomierz. Wiele z nich mogło po raz pierwszy w swoim życiu trzymać w dłoniach rakietę tenisową. Inne miały okazję zasmakować sukcesu w zwycięskiej drużynie podczas piłkarskich rozgrywek. Natomiast niewątpliwie wszyscy uczestnicy (nie tylko dzieci) świetnie się bawili, spędzili miło i aktywnie czas.

Dwie konferencje dla kobiet to nie tylko kilka godzin spędzonych w miłym gronie. Dla wielu kobiet był to początek nowej drogi. Łzy radości lub smutku, uwolnienie z więzów rozgoryczenia, poznanie prawdziwej miłości, odkrycie, że jest jeszcze nadzieja. Każda z kobiet uczestnicząca w konferencjach wyniosła własną lekcję. A dla nas było to potwierdzeniem, że warto zorganizować kolejne tego typu spotkania.

A szara codzienność w minionym roku? Klub dla dzieci, dystrybucja żywności dla ubogich i bezdomnych. Godziny pracy, która jest może i mało spektakularna i widoczna, ale przekłada się na uśmiechy konkretnych ludzi, uściski dłoni, wiele słów życzliwości oraz tysiące „dziękuję”.

Wy również możecie podpisać się pod każdym działaniem Fundacji. We wszystkich fundacyjnych przedsięwzięciach mieliście swój udział. Dziękujemy za każde wsparcie finansowe, za wszelkie słowa otuchy, za każdą pomocną dłoń przy projektach, za każde pokrzepiające poklepanie po ramieniu i każde „dacie radę” oraz „ w czym mogę pomóc”. Dziękujemy nawet za konstruktywną krytykę, bo ona też jest zachęceniem do działania. Krótko mówiąc dziękujemy, że byliście z nami przez cały rok.